Brno

Méně je více

V 18. století se mu díky vzkvétající tovární výrobě přezdívalo moravský Manchester, dnes ho mnozí označují za český Berlín. Kavárny, divadla, nejrůznější festivaly a kulturní akce patří k Brnu v nebývalé míře. Za aktivní společenský život město vděčí především tisícům studentů, kteří jej každoročně proměňují v nekončící párty v kulisách centra. My jsme se na jižní Moravu proto tentokrát vypravili spíše za gurmánskými zážitky, než za bohatou minulostí města a okolí. Začali jsme zvolna, protože tady se nikam moc nespěchá, ale nakonec to byla docela jízda.

přehrát epizodu

Kde se natáčelo

 • Náměstí Svobody

  Náměstí Svobody

  Brno je moderní metropolí s čilým pouličním životem, přesto tu vládne poklidná atmosféra. I proto je oblíbeným městem studentů, kterých se v akademickém roce do Brna sjíždí téměř sto tisíc a kolem náměstí Svobody, kde srdce města bije nejhlasitěji, se život zrychlí o 100 %.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Kostnice u sv. Jakuba v Brně

  Kostnice u sv. Jakuba v Brně

  Unikátní kostnice se nachází u kostela sv. Jakuba a je druhou největší kostnicí v Evropě, prvenství drží pařížská kostnice. Počet pohřbených se odhaduje na více než 50 tisíc.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Baťův mrakodrap

  Baťův mrakodrap

  Přímo v centru Brna se obuvnická firma Tomáše Bati rozhodla postavit na místě historických nízkopodlažních staveb první evropský mrakodrap. Stavba nejvyšší budovy v Evropě byla započata v roce 1930. Z původně plánovaných dvaceti tří podlaží však bylo realizováno pouhé torzo osmi podlaží.

 • Masarykův okruh

  Masarykův okruh

  Slavný Masarykův okruh hostuje každoročně Mistrovství světa motocyklů. Příznivci motosportu se však na okruh nemusí dívat pouze z tribuny – trať si lze vyzkoušet na vlastní kůži při tzv. jízdách pro veřejnost.

  Více na Kudyznudy.cz

Naše další tipy

 • Slavkov

  Slavkov

  Město, které se do dějin zapsalo především jako místo napoleonské bitvy Tří císařů v roce 1805, leží dvacet kilometrů východně od Brna. Největší pozornost přitahuje barokní zámek se zahradou, do níž zasahuje golfové hřiště, ale najdete tu také pěkné náměstí a zajímavé židovské památky.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Veveří

  Veveří

  Jeden z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů posazený na ostrohu nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky vznikl zřejmě již na přelomu 12. a 13. století jako lovecký hrad moravských markrabat.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Brněnská přehrada

  Brněnská přehrada

  Jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí v bezprostřední blízkosti moravské metropole je Brněnská přehrada. Přehradní nádrž s rozlohou 252 ha byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Lednicko-valtický areál

  Lednicko-valtický areál

  Pohádková krajina se zámky, kolonádami, rybníky, upravenými cestami a řadou drobných romantických staveb – to je Lednicko-valtický areál, zvaný též Zahrada Evropy. Nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, zapsaná mezi památkami UNESCO.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Moravský kras

  Moravský kras

  Moravský kras, nacházející se severně od Brna, patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti.

  Více na Kudyznudy.cz

Tipy na další kvalitní zážitky najdete na stránkách Českého systému kvality služeb.