recept

Čápi s mákem

Staročeská kuchyně se vyznačuje jakousi krásou v jednoduchosti. Jejím základem byly kvalitní suroviny a často plodiny, které si mohla tehdejší rodina vypěstovat sama – luštěniny, obilí, ale třeba i brambory.

Typický staročeský recept, s velice netradičním názvem "Čápi s mákem", je jedním z lákadel restaurace středočeského zámku Loučeň. Recept, který byl objeven ve staré zámecké restauraci a dle pramenů dovezen knížetem Alexandrem z jedné z jeho exotických výprav do teplých krajin, je dokonce pod ochrannou známkou.

Recept

Kaši nebo šťouchané brambory smíchejte s vejci a moukou a vypracujte hustší těsto. Pomocí lžic tvořte noky, které na rozpáleném oleji smažte dozlatova. Usmažené noky obalte ve směsi moučkového cukru s mákem. Připravíme si švestky, které v hrnci společně s cukrem, skořicí a hřebíčkem krátce povaříme. Pokud nemáte čerstvé švestky, můžete použít mražené nebo je nahradit povidly. Nandejte noky společně se švestkami na talíř, poprašte znovu cukrem s mákem, pokapejte rozpuštěným máslem a dozdobte lžičkou zakysané smetany.