článek

Labyrint nebo bludiště?

Víte, jaký je rozdíl mezi labyrintem a bludištěm? Zatímco labyrintem vede jediná cesta, v bludišti narazíte na mnohá rozcestí. A přitom ne každá z cest, kterou si na těchto rozcestích vyberete, vede tím správným směrem. Ať už se ale rozhodnete putovat labyrintem či bludištěm, jistě brzy zjistíte, že to není jen dětská zábava a propadnete jejich kouzlu stejně jako naši lovci zážitků.

Tonya Graves

Nebylo to fér. Najít cestu labyrintem s mojí výškou bylo skoro mission impossible.

Labyrinty jsou téměř tak staré, jako lidstvo samo. Užívali je staří Keltové, už ve starověku je ale znali třeba také obyvatelé daleké Indie nebo národy Jižní Ameriky. Měly především rituální a meditační význam. Podle starých bájí ale některá bludiště chránila také velké poklady.

V zámeckém parku v Loučni je unikátní labyrintárium, kde si můžete vyzkoušet hned jedenáct různých druhů labyrintů a bludišť. Odborníci navíc potvrdili, že jsou vybudovány na energeticky velmi příhodných místech, takže kromě skvělé zábavy nabízejí zdejší labyrinty návštěvníkům i léčivou sílu a v neposlední řadě unikátní estetický zážitek.

Loučeňské labyrintárium nemá obdoby v Česku, a dokonce ani v Evropě.