článek / recept

Lahůdky podle Magdaleny Dobromily

Velká Británie dala světu osobnosti jako Jamie Oliver nebo Nigella Lawson, Francie má svého Françoise Pierra de la Varenna a Georga Augusta Escoffiera. V Čechách není v gastronomii většího jména, než je Magdalena Dobromila Rettigová.

Nejslavnější česká kuchařka strávila posledních jedenáct let svého života v Litomyšli a na její počest se zde každoročně pořádají gastronomické slavnosti, které se tematicky inspirují jednotlivými kapitolami jejího největšího díla - Domácí kuchařky.

Magdalena Dobromila Rettigová povýšila vaření nad rámec kulinářského díla, jako výraz osobnosti a národní hrdosti. Hospodyňky učila, aby jídlo bylo nejen chutné, ale i estetické a snažila se přimět zkušené kuchařky, aby nepodléhaly stereotypu a experimentovaly. Tyto stále moderní požadavky tedy i v současnosti provází gastronomické slavnosti pořádané k poctě a oslavě jedné z nejslavnějších litomyšlských žen.

Recept na bábovku podle M. D. Rettigové

Tonya Graves

Protože nejsem žádná bábovka, tak jsem se pustila do pečení podle receptu Magdaleny Dobromily a klukům se z výsledku mého snažení dělaly boule za ušima!

Do mísy dejte 125g změklého másla, 3 žloutky, 60g moučkového cukru a dva sáčky vanilkového cukru. Celé pořádně promícháme a ušleháme. Poté postupně přiléváme 200 ml vlažného mléka a mícháme do hladka.

Zvlášť do mísy dáme bílky, přidáme špetku soli a šleháme do husté pěny – po částech během šlehání vmícháme 80 g krupicového cukru. Ušlehaný sníh pak pomalu přimícháme ke směsi másla s mlékem. Přidáme ještě 300 g  hladké mouky a 1 prášek do pečiva a vše důkladně promícháme.

Větší část těsta nalijeme do vymazané a vysypané formy. Do zbylého těsta přisypeme kakao a toto tmavé těsto nalijeme také do formy. Šroubovitými pohyby lžící obě části těsta jemně promícháme, čímž vnikne krásný mramorový vzor bábovky. Pečeme 40-45 minut v troubě předehřáté na 175 °C.

Tradice pokračuje

Bábovkou od Magdaleny Dobromily ale litomyšlská kulinářská překvapení zdaleka nekončí. Znáte film Čokoláda s Juliette Binoche? Jednoho dne se v malém městě objeví záhadná Vianne a otevře si obchod s čokoládou plný neodolatelných sladkých pokušení, které zcela změní životy obyvatel městečka. A jak to souvisí s Litomyšlí?

Podobný příběh se totiž odehrává i v jednom malém krámku na litomyšlském náměstí. Před pár lety jej otevřela půvabná majitelka, která si zakládá na tom, že její ručně formované pralinky jsou jenom z těch nejlepších druhů čokolády a prvotřídních ingrediencí bez umělých přísad. A pro každého, kdo si sem přijde pro nějakou z vyhlášených specialit, má radu takřka lékárnickou: zacházejte s čokoládou jako se vzácností a užívejte si ji po troškách – nejlépe se zavřenýma očima a hodně, hodně pomalu. My jsme to vyzkoušeli během natáčení a nějaký druh kouzla tu určitě funguje, protože naše hostitelka opravdu na první pohled poznala, na jaký druh čokolády každý z nás nejvíc bere.