Ostrava

Cesta za drsnou krásou

Ostravu a kraj kolem stále mnoho lidí neprávem považuje za špinavý průmyslový kout naší republiky, kam se dá jet tak maximálně zapařit na Stodolní. Nikomu jeho názor nebereme, ale víme jistě, že na lidi s podobnými předsudky tu stejně nikdo není zvědavý. Všechny ostatní zveme do metropole na moravsko-slezské hranici na výpravu za bohatou historií a změnami nabitou současností. Podívejte se společně s námi, jak se někdejší ocelové srdce republiky mění každým dnem do krásy. Vydejte se zpět v čase na začátek průmyslové revoluce, poznejte život horníků a navštivte několik monumentálních památníků na dobu ne příliš vzdálenou. A jako bonus přijměte pozvání na několik výletů do nádherného okolí.

přehrát epizodu

Kde se natáčelo

 • Dolní Vítkovice

  Dolní Vítkovice

  Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Landek

  Landek

  Největší hornické muzeum v České republice s nejširší nabídkou doplňkových služeb nabízí svým návštěvníkům celodenní výlet mezi památkami v přírodě. Přijďte si vyzkoušet, co znamená jednou nahoře, jednou (v) dole.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Ráztoka

  Ráztoka

  Zažijte netradiční den na Pustevnách - u turistické chaty Ráztoka se pohoupejte na lanech, projeďte na kolech a koloběžkách! Pak můžete vyjet lanovkou na Pustevny a projít se například ke známé soše boha Radegasta.

  Více na Kudyznudy.cz

Naše další tipy

 • Chráněná krajinná oblast Beskydy

  Chráněná krajinná oblast Beskydy

  CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Rožnov pod Radhoštěm

  Rožnov pod Radhoštěm

  Když se řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Sedačková lanovka na Pustevny

  Sedačková lanovka na Pustevny

  Jedna z prvních sedačkových lanovek na světě byla postavena v roce 1940 na Pustevny. Měřila 887 m, převýšení bylo 304 m a jezdilo se na 81 jednomístné sedačce.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Hukvaldy

  Hukvaldy

  Obec Hukvaldy je známá především jako rodiště světově proslulého hudebního skladatele Leoše Janáčka. Okolo se rozprostírá jedinečná přírodní památka Obora Hukvaldy, nad níž se tyčí největší hradní zřícenina na Moravě. Minout byste také neměli minipivovar v místní části Dolní Sklenov.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Chráněná krajinná oblast Poodří

  Chráněná krajinná oblast Poodří

  CHKO Poodří se nachází v Moravskoslezském kraji v severovýchodní části Moravské brány. Oblast byla v roce 1993 zařazena k světově významným mokřadním územím Ramsarské konvence.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Poruba

  Poruba

  Poruba, malá víska ze 14. století, se vlivem megalomanských socialistických plánů měla v 50. letech minulého století přeměnit v Novou Ostravu – město budoucnosti. I když se tento plán nepodařilo uskutečnit, dodnes můžeme obdivovat krásy architektonického slohu zvaného Sorela.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Příbor

  Příbor

  Naučná trasa městskou památkovou rezervací Příbor vás zavede k nejdůležitějším památkám města, včetně rodného domu Sigmunda Freuda s expozicí "Sigmund Freud – člověk", která představuje Freuda jako "normálního" člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Hrabyně

  Hrabyně

  Nově rekonstruovaný Památník II. světové války v obci Hrabyně na Opavsku nabízí novou expozici nazvanou Doba zmaru a naděje, která postihuje hlavní okamžiky II. světové války. V roce 2000 byl vládou prohlášen Národním památníkem II. světové války na území ČR.

  Více na Kudyznudy.cz
 • Areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky

  Areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky

  Jedná se o významnou vojensko-technickou památku. Pevnostní areál je dnes evropsky vysoce ceněnou prezentací specificky ojedinělého bývalého fortifikačního systému naší republiky, který vznikal v letech 1935 - 1938.

  Více na Kudyznudy.cz

Tipy na další kvalitní zážitky najdete na stránkách Českého systému kvality služeb.